Etiketler

, ,

20140514_144636

Nükhet Eren Yaratıcı Yazarlık Atölyesi  geçtiğimiz hafta 14 Mayıs tarihinde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin davetlisi olarak İ.Ü.Gençlik Şenliği kapsamında “100 yıl önce yazmaya ve çizmeye başlayan Mahmut Yesari” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Nükhet Eren ve ekibi,  kitapları basılamadığı için bugün pek az insanın tanıdığı , ancak edebiyat tarihimiz için önemli eserler bırakan yazar-çizer, renkli kalem  Mahmut Yesari’yi  gençlere anlatmak için  Avcılarda’ ydı. 

Prof.Işıl Pekdemir  ev sahipliğinde sıcak bir atmosferde  gerçekleşen söyleşide Nükhet Eren salonu dolduran  gençlere  yazar Mahmut Yesari ‘nin edebi  kişiliğinden, roman, hikaye ve tiyatro  eserlerinden bahsetti.

Yazarın yaşamını anlatan, bizzat Atölye öğrencileri  tarafından hazırlanmış Mahmut Yesari Belgeseli ilgiyle seyredildi. Gösteri sonrasında gençlerin yoğun sorularıyla  karşılaşan  Nükhet Eren, Aysel Hoşgit  ve Esen Balkan Soner gençlerle yapılan sohbette Koşuyolu Mahalleevi’nde faaliyet gösteren Yaratıcı Yazarlık Atölyesinin çalışmaları  ve içeriği hakkında bilgiler verip edebiyattan, yazmak ve okumakla ilgili ipuçlarından bahsedip, gençlerle birlikte bu zengin dünyanın kapılarını araladılar.

Untitled-11

Reklamlar