Etiketler

, , , ,

siirfestivaliUluslararası İstanbul Şiir Festivali’nin 01.06.2014 Pazar günkü Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Mahalle Evi’ndeki  sunumuna Nükhet Eren Yaratıcı Yazarlık Atölyesi ev sahipliği yaptı. Vicdanı olmayan, bizim arkadaşımız dostumuz olamaz. İşte, Şiirİstanbul’da Küresel Vicdanlara seslendi. Dil-Din-Irk-Kültür bizi ayıramadı, burada tam da Koşuyolu’nda birleştirdi.

İzleyici katılımının oldukça yoğun olduğu etkinlikte derdimiz aynıydı. Bu yüzden anlaştık usulca. Sarıldık kardeş kardeş, Dost Dost. Soma ve diğer madenlerde yaşamını yitiren ve unutulmayacak madenci kardeşlerimiz için sarı işçi baretimizi de taktık başımıza ve şiir okumalarına başladık. Kendi dilinde okudu hepsi biz anladık onları, sonra biz Türkçe okuduk onlar anladı bizi.

Şairlerlerimiz; Gerard Cartier (Fransa), Ece Apaydın (Türkiye), Hulûd el-Mualla (Birleşik Arap Emirlikleri), Antonio Della Rocca (İtalya), Hüseyin Alemdar (Türkiye), Maram al Masri (Suriye), Stevka Smitran (Bosna), Pelin Özer (Türkiye), Lucas Guimaraens (Brezilya), Daniela Serafini (İtalya), İsmail Biçer (Türkiye), Salih Aydemir (Türkiye), Hilal Karahan (Türkiye), Anıl Ceylan (Türkiye)

Reklamlar